Žáci zahráli anglické divadlo

7 prosince, 2015 7:43 am

Poslední listopadový den se školní jídelna na Kamenačkách změnila na improvizované divadlo, které připravili vybraní žáci 8. tříd v rámci předmětu anglické konverzace. Naši „ochotníci“ si pro své spolužáky z prvního stupně nacvičili známou pohádku O vlkovi a neposlušných kůzlátkách vedenou kompletně v anglickém jazyce. Abychom zajistili, že budou pohádce rozumět i ti nejméně zkušení v anglickém jazyce, divadelníci si v hodinách výtvarné výchovy vyrobili rekvizity, které význam obtížných slov efektivně předaly. I přes počáteční obavy a nervozitu hra u diváků sklidila mimořádný úspěch a vykouzlila tak nejeden úsměv na jejich tvářích. Z komorního představení původně plánovaného pro 4. a 5. třídy se stala spontánní kulturní akce i pro téměř celý druhý stupeň. Naše ambice jsou velké a další hru plánujeme již na leden 2016.

/Ondřej Hofman

CAM01463 CAM01457 CAM01451 CAM01437