Výuka o vesmíru ve 4.B

7 listopadu, 2019 11:26 am

Dne 17. 10. jsme se vypravili do Planetária na Kraví horu, protože se v přírodovědě učíme o vesmíru. Když jsme tam přišli, zjistili jsme, že jsme úplně sami. Školy z Třebíče, které měly objednané představení, měly zpoždění. Začalo se bez nich. Pán nám vyprávěl o vzniku sluneční soustavy a naší galaxii, ukazoval na  obloze ve tvaru polokoule různá souhvězdí, planety, planetky. Velmi poutavé bylo, když spojil souhvězdí do tvaru, který připomíná nějaké znamení, zvíře nebo bájnou bytost. Poté nám promítl film „Astronaut“, ve kterém jsme se dozvěděli, co všechno potřebuje umět a mít kosmonaut, když se vydá na cestu do vesmíru. Představení se nám moc líbilo.

Vesmír jsme zařadili také do výuky výtvarné výchovy, kde jsme ztvárnili sluneční soustavu suchými pastely.

Mgr. Jana Francová