Výlet za zeleninou

7 října, 2023 10:30 am

19. 9. a 21. 9. 2023 se třídy 4. A a 4. B zúčastnily výukového programu Zelenina, žákyně ze 4. A o něm sama napsala krátké vyprávění:
 
Výlet za zeleninou
Byli jsme se třídou na výletě za zeleninou. Jeli jsme tam šalinou a pak jsme šli kousek pěšky. Bylo to tam super. Nejdříve jsme si dali rozcvičku. Pak jsme se rozdělili do dvou skupin: jedna šla hádat různé rostliny a druhá skupina šla třídit odrůdy rajčat a dělat salát z různé zeleniny. Potom jsme se prohodili. Nachystali si pro nás takové hry: první byla ta, že jsme měli na kartičkách různé hádanky o tom, jaká ta zelenina je. Třeba že můžeme jíst její plod, kořen a stonek – zelenina košťálová. Měli jsme nasbírat tu zeleninu, kterou jsme si mysleli, že to je. Potom jsme si zahráli takovou hru. Seřadili jsme se do týmů, které jsme měli na dělání salátů. Dostali jsme bednu a paní učitelka nám vždycky řekla, jaký druh zeleniny máme vzít do té bedny např.: zelenina listová atd. Poslední kolo bylo, že jsme si měli vybrat někoho z týmu. Byla jsem vybraná já a jako tým jsme vyhráli. Získali jsme 1. místo, které znamenalo vybrat si jako první salát, který jsme chystali.
MOC SE MI TAM LÍBILO!