ŠvP Blato – 5. A+B

16 června, 2022 10:44 am

V pondělí ráno jsme nastoupili do autobusu objednaného školou a vyrazili jsme. Cesta byla dlouhá, ale potom jsem konečně uviděl hotel LADA. Po ubytování a vybalení jsme šli na moc dobrý oběd. Po obědě a poledním klidu jsme vyrazili na naši první hru s tangramy, kde jsme se i rozdělili do čtyř týmů. Večer jsme vyráběli vlastní trička s názvem našeho týmu a šli spát.

Dalším dnem bylo úterý. Šli jsme na nejlepší snídani, co si může hladový kluk přát. Po snídani jsem šel na pokoj, uklidil jsem si a začal nám dopolední program plný venkovních her. Po obědě a poledním klidu jsme vyrazili do kláštera a v jeho podzemí konečně využili baterky, protože tam byla úplná tma. Zpátky jsme šli delší cestou. Na večerní program byly připravené hry a šli jsme spát.

Ve středu ráno jsme se vzbudili, šli na snídani a uklízet pokoje. Jako dopolední program byla přehazovaná. Všechny čtyři týmy se mezi sebou postupně vystřídaly. Oběd nám paní kuchařka nachystala trochu dřív, abychom mohli včas vyrazit na hrad Landštejn. Cestou zpátky jeli někteří autobusem a někteří šli pěšky, protože měli ještě mnoho energie. Na chatě nás čekal rozdělaný oheň a opékání špekáčků. Potom jsme šli hned spát.

Po nádherném čtvrtečním probuzení jsme šli na vlak do Nové Bystřice. Velkou zajímavostí bylo, že je to úzkokolejná trať. Tam jsme si užili srandu a nakupování. Po návratu na penzion jsme se mohli konečně navštěvovat na pokojích. Po odpočinku jsme v jídelně ještě dokončili pracovní list o hradu Landštejn, napsali tento článek na stránky školy, zahráli pár her uvnitř, protože venku pršelo a zhlédli film. Už se všichni těšíme domů.

Vojtěch Svoboda, 5.A

 

V pondělí jsme se šli hned po příjezdu vybalit a na oběd. Po poledním klidu jsme vyrazili do lesa a rozřadili se do týmů.

V úterý, po vyspání, jsme zjistili, že každý den bude rozcvička. Mají tu moc dobré snídaně. Odpoledne jsme se prošli do kláštera, kde bylo i podzemí, kam jsme mohli jít.

Ve středu dopoledne jsme hráli přehazovanou. Odpoledne jsme byli na Landštejně, kde jsme plnili papír s úkoly.

Ve čtvrtek dopoledne jsme vyjeli po úzkokolejce do Nové Bystřice, kde jsme si mohli něco koupit. Chvilku jsme pobyli v parku, kde bylo i hřiště a pomalu se vydali na vlak, po úzkokolejné trati zpět na hotel. Po obědě jsme se mohli půlhodiny navštěvovat. Možná se budeme dívat na film a budeme si balit.

V pátek budeme odjíždět domů.

Adam Vykoukal 5.B