Projektový den Včela

19 května, 2015 2:33 pm

Ve dnech 6. a 7. 5. 2015 jsme pro žáky 6. – 8. ročníků připravili projektovou výuku věnovanou malému, ale pro přírodu nepostradatelnému hmyzu, včele medonosné.

Část projektu byla realizována v nádherném ekologickém centru Čapí hnízdo v Olbramovicích. Programu se ujal zkušený včelař, který si přivezl prosklený úl se včelami. V Čapím hnízdě si žáci prohlédli také pastviny ekologického zemědělství, pavilon lemurů a někteří vyzkoušeli i zdejší lanové centrum.

Další část programu jsme připravili ve škole. Předem rozdělené skupiny žáků plnily úkoly na čtyřech stanovištích. Na prvním stanovišti zpracovali teoretické otázky na dané téma, na druhém je čekaly přírodopisné laboratorní úlohy, třetí stanoviště bylo věnováno výtvarné tvorbě včelích plástů. Nakonec žáci psali slohovou práci na některé z „včelích témat“.

Na projektu budeme ještě pracovat a během června si žáci připraví výstup formou galerie na chodbách naší školy.

Mgr. Monika Wolfová