Preventivní vlak 7.A

14 června, 2019 3:54 pm

Bezpečnost na železnici i tramvajové dopravě není vždy jednoduché zajistit. Vždyť dnes a denně spousta z nás využívá tramvaj nebo vlak. Každý z nás někdy viděl projíždět vlak nebo šel okolo kolejí. Právě na aspekty bezpečnosti ve vlakové dopravě je zaměřen vzdělávací program preventivní vlak. 

České dráhy prostřednictvím města Brna a dnů pro zdraví, organizují preventivní program pro mládež, která se mnohdy nevědomky sama vystavuje životu nebezpečným situacím. 

Dvou hodinový blok začíná filmem „To nedáš 2“ promítaném v klimatizovaném vagónu. Pak následovala debata s drážním inspektorem, který nás seznámil se šokující statistikou úmrtí na železnici. Rozebírali jsme jak těmto situacím předejít a dozvěděli se mnoho užitečných informací. Například, že vlak při rychlosti 160 km/h urazí za půl sekundu vzdálenost 20 metrů, což byla velikost vagónu v kterém jsme seděli. To je doba ve které člověk mnoho dalších pohybů udělat nedokáže. 
Dále jsme si mohli prohlédnout vybavení SŽDC hasičů a osvěžit si znalosti první pomoci. 

Po cestě zpět jsme zvolili jako dopravní prostředek vlak, což se vzhledem k dopravním zácpám velmi osvědčilo.
Celou akci mohu označit za příjemnou a obohacující. 
Děkujeme.