Prázdninové dění ve škole

14 července, 2016 12:12 pm

V době hlavních prázdnin ve škole určitě není ticho a klid. Probíhají dodávky nábytku, údržbářské a malířské práce. Realizace těchto prací v běžném školním provozu by byla opravdu problematická.

Ve středu 13. července dovezla vybraná firma nový žákovský nábytek – lavice a židle. Nyní je pan školník stěhuje do jedné třídy prvního a dvou tříd druhého stupně. a začne se seřizovat na správnou výšku. Jde o vyzkoušený kvalitní nábytek z jižních Čech. Zhruba devadesát dětí tedy bude mít nové židle i lavice. Celková výměna žákovského nábytku za nový moderní (probíhá už čtvrtým rokem) by tedy mohla skončit o příštích prázdninách.

V týdnu od 18. července začne rekonstrukce osvětlení tříd v prvním poschodí budovy druhého stupně. Postupně na ni naváže výměna žaluzií právě v tomto poschodí novější budovy.

Mezitím začnou malířské opravy budovy prvního stupně, které tak, jak je naplánováno, přejdou na druhý stupeň až budou dokončeny opravy osvětlení a výměna žaluzií.

Probíhá také rekonstrukce vybavení školní žákovské kuchyňky, kam již dorazily nové sporáky. Nový nábytek je bude následovat. Potom už „jen“ stačí vše sestavit a připojit k sítím.

Do školní výdejny stravy přibude nová kuchyňská linka, tak jak škole předepisuje hygienický audit.

Do konce prázdnin také přibude nejméně do jedné třídy prvního stupně další dataprojektor.

Nejdůležitějšími ze všech probíhajících prací jsou ovšem rekonstrukce tělocvičny a stavba hřiště, které se přes určité problémy daří posunovat dopředu. Jde o velmi odbornou stavbařskou problematiku, se kterou si určitě dodavatelská firma poradí.

Kromě tohoto všeho mění na střeše školy někteří operátoři antény vysílačů mobilního signálu a „za plotem u sousedů“ finišuje stavba Přírodovědecké stanice. Ve škole se  20160713_114505 těšíme, až bude vše hotovo a bagry, sbíječky a řemeslníky vystřídají děti v lavicích a snad i v tělocvičně.

20160711_12121720160713_122220