Plazi a obojživelníci – výukový program 4.B v přírodovědné stanici Kamenačky

12 prosince, 2017 3:22 pm

„Ve středu jsme my  4.B vyrazili do přírodovědné stanice. Měli to tam moc hezké, nově opravené. Hned nás zavedli do učebny plné zvířat. Byli tam ještěři a ještěrky, papouščí slečna Beruška, hadi, morčata a různý hmyz. Všichni se hned rozběhli – někteří obdivovali hady, jiní šváby, někteří Berušku atd. Potom přišel pan učitel a ukázal nám krunýř želvy, hadí kůže a jiné věci. Potom přinesl dvě agamy vousaté. Před nos jim strčil šváby, ale agamy byly přežrané, takže je švábi nezajímali. Pan učitel je odnesl a přinesl chameleona.

Dozvěděli jsme se, že chameleon nedokáže ukázat všechny barvy, ale jenom ty, co se v přírodě běžně vyskytují např. červenou nezvládne, ale zelenou ano. Pan učitel nám řekl, že chameleon když potká chameleona, tak mění barvy ostošest. Chameleon není jediným zvířetem, které mění barvy, barvy mění i některé ještěrky. Potom jsme šli dolů, tedy kde byly akvária a terária. Pan učitel nám o rybkách moc neříkal, ale dál v teráriích byly šípové a jiné žáby. Šípovým žábám se tak říkalo proto, že jejich jed používali indiáni na šípy. Dál jsme šli do takového velkého sálu, kde byli krokodýli, velcí hadi a želvy. Krokodýli se jmenovali Jeníček a Mařenka.“ Veronika V.

Proč bych chtěla být agamou.

„Agama je klidné ale taky někdy plaché zvíře. Kdybych byla agamou, chtěla bych se jmenovat Lucy. Velmi ráda bych se schovávala pod různými kameny, listy a různými keři. Svůj domov bych měla na slunci a vedle by byl nějaký kámen, abych se pod něj mohla schovat. Byla bych ale také ukrytá, aby mne nenašli nějací lovci. Ráda bych chodila do různých houštin a kapradin. Radši bych byla ve volné přírodě než někde za sklem v ZOO nebo v přírodovědné stanici. Život agamy by mě celkem bavil. Byla bych celkem malé ale za to zvláštní zvíře. Byla bych krásně zbarvená a to by se mi líbilo. „ Eliška K.