Pirátská výprava a vylodění v zátoce Daňkovice 2023

4 června, 2023 9:56 pm

Pirátská výprava do zátoky Daňkovice 

 

Kapitán nabíral na svou loď novou posádku. A tak se přihlásili malí piráti prvňáčků z MZŠ Kamenačky. Všichni však museli projít nejrůznějšími zkouškami, aby mohli naplnit přání a potřeby velkého kapitána. Vylodění proběhlo úspěšně v pondělí 29. května 2023 a celý týden loď kotvila v zátoce Daňkovice na Selském dvoře na Vysočině.  

 Celý týden se nesl v duchu pirátského života. Cílem snažení pirátů bylo získat pirátskou výstroj a výzbroj, naloupit zlato a najít poklad.   

Všem se to nakonec podařilo a vítězný tým získal ocenění. Zlatým hřebem byl získaný poklad, který vůbec nebylo jednoduché najít. 

A tak jsme se učili, hráli si a zpívali, vydávali jsme se na výlety do přírody a kreslili do pirátského deníku. No víc už se toho za ten týden stihnout nedalo. 

Počasí nám nadělilo slunečno a příjemně teplo. A tak jsme se nádherně překlenuli až k závěru našeho pobytu. Až jsme zvedli zase kotvy zjistili jsme, že se nám odtud nechtělo. Bylo to nádherné souznění na vlnách a na naší lodi vládla pohoda, pořádek a úsměv. 

 

 Mgr. Ivana Nekudová                                                                  4.6. 2023