Kroužek SM systém na naší škole

30 srpna, 2017 8:48 am

Vážení rodiče,

pro školní rok 2017/2018 jsme si pro Vaše děti připravili novinku a to kroužek SM Systém.

Metoda SM Systém neboli Stabilizační a mobilizační systém se opírá o 39 let postupného vývoje. Jedná se o jednoduché cvičení, které má velký význam u prevence a poruch velkých kloubů a bolestí zad.

Cvičení SM Systém je jedinečné díky tomu, že vychází ze znalosti 3 větví svalových zřetězení, která začínají u ramen a krční páteře, spirálově se vinou kolem celého trupu, přecházejí na dolní končetiny a končí u palců nohou. U cvičení SM Systému je velkou výhodou to, že aktivizuje už zmíněná spirálová zřetězení svalů, ale navíc současně protahuje zkrácené svaly a posiluje svaly oslabené .

Cvičení je velmi vhodné pro děti školou povinné, kterým poskytuje vhodnou regeneraci po dlouhém sezení v lavicích a jako náprava špatného držení těla (kvůli jednostranné zátěži přibývá dětí se skoliózou). Probíhá v tělocvičně, cvičí se v pohodlném oblečení (tričko, legíny, tepláky) a v ponožkách.

V naší škole bude kroužek SM systém probíhat každou středu od 13:45  do  14:30 hod.