Lyžníci z Kamenaček vyjeli za sněhem

5 února, 2020 2:04 pm

Víte kam si zajet zalyžovat v této teplé zimě? Věřte nebo nevěřte, na jih Moravy, do Němčiček. Již 14. rokem zde žáci 1. stupně MZŠ Kamenačky absolvovali lyžařský výcvikový kurz na nejníže položené sjezdovce ve Střední Evropě, mezi vinohrady a dokonce na sněhu.

Pohodovou atmosféru pravé zimy nám vykouzlila Paní Zima v třetím lednovém týdnu a sněhová děla se rozjela naplno. Měli jsme tak nádherné podmínky k výuce lyžování, azurovou oblohu a lyžovalo se nám jedna báseň. Všech 81 lyžařů si užilo týden s osmi instruktory, kteří se starali o výcvik. Všechny děti zvládly základy lyžování a ti zkušenější se zdokonalovali v již získaných dovednostech. V závěru výcviku jsme uskutečnili závody ve slalomu, na které přijelo povzbudit naše závodníky velké množství rodičů. Nejúspěšnějšími nebyli jen ti, kteří dostali medaile na stupíncích vítězů, ale vítězi se stali všichni, kteří překonali sami sebe a projeli všemi brankami až do cíle.

Byl to úžasný týden plný radosti, úsměvů, nadšení a spolupráce. Veliké poděkování patří všem pedagogům a rodičům MZŠ Kamenačky, instruktorům a zaměstnancům areálu v Němčičkách, díky nimž jsme si mohli v této zimě        ne-zimě dopřát parádní týden na lyžích.

Vedoucí LVK Němčičky 2020 Mgr. Ivana Nekudová