Exkurze ve studiu České televize v Brně

23 února, 2024 1:29 pm

Z pohledu 8.A:
Dne 17. 1., jsme navštívili Českou televizi. Prohlédli jsme si prostory, kde se natáčí televizní pořady Dobré ráno, Sama doma a AZ kvíz. Mohli jsme si také vyzkoušet, jak funguje zelené plátno, byli jsme i v maskérnách a kostymérnách. Navštívili jsme také střižny a režii. Celou Českou televizí nás provedla paní, která v České televizi sama pracuje. Jsme rádi, že jsme měli možnost se do České televize podívat.

Z pohledu 8.B:
Dne 1. 2., se nám České televizi líbilo. Je vidět, že za tím stojí spoustu práce, jako je plánování, zrealizování, je také potřeba být finančně za vodou. Měli jsme moc milou a vtipnou průvodkyni, která nás doprovázela na cestě k poznání České televize. Během naší návštěvy jsme viděli maskérnu, kostymérnu, různá studia, střižnu, režii, zvukovou místnost i sklad. Myslím, že naši třídu nejvíce zajímala studia. Přece jenom, na živo to vypadá úplně jinak než v televizi. Také tam měli neuvěřitelnou techniku. Ty obrovské kamery a tolik tlačítek, až nám oči přecházely… Paní nám řekla i spoustu různých detailů, které se od nikoho jiného nedozvíme – například, že rosnička, která hlásí počasí, musí znát vše zpaměti a jediné její menší vodítko je mapa s nějakými mráčky…. No je to prostě legrace, při představě, co za tím vše stojí. 😊