Deváťáci na vodě

25 června, 2021 9:04 am

Dne 15.6. se žáci našeho závěrečného ročníku vydali na svoji poslední kamenačskou výpravu. Výlet započal několikahodinovou cestou, která vedla až do kempu Zlatá koruna, kde se žáci ihned po zabydlení mohli těšit na rozhlednu Kleť a následné sjíždění tohoto ohromného vrcholu na terénních koloběžkách. Zkušenostmi ošlehaní deváťáci nelenili a poté se ještě večer pustili do zakládání ohně a opékání špekáčků. Další den se žáci se svými učiteli vydali do Českého Krumlova, kde opěvovali krásu tohoto kulturního centra a poté se konečně dostali k vodě a dle instruktorových pokynů, nasazení záchranných vest, vypluli vstříc novým zážitkům. Na vodě žáci statečně čelili nejrůznějším překážkám, vyhýbali se dalším vodákům, okrajovým porostům a statečně bojovali i s perným počasím, avšak po vykoupání a návštěvě občerstvení U Milana zůstaly všem na tvářích spokojené úsměvy. Nakonec se všichni zdárně dopádlovali až do cíle a dopřáli si krátký, ale zasloužený odpočinek v kempu. Následná večerní baseballová bojovka naše deváťáky neunavila, protože věděli, že je čeká poslední večer u táboráku a na ten je přeci potřeba být ještě chvíli při vědomí. Posledním večerem si žáci shrnuli jejich dosavadní společné bytí v jedné třídě a neubránili se vzpomínkám na ta krásná školní léta u nás na škole. Celá vodácká expedice se velmi vydařila, počasí bylo více než příznivé a dodnes májí všichni takové vodácké vzpomínky, na které nikdy nezapomenou. Tak někdy příště, AHÓÓÓJ!

Mgr. Veronika Šujanová