Březová 7. B – školní výlet

30 června, 2022 4:43 pm

Pár dní před prázdninami se třída 7. B vydala se svojí třídní učitelkou a paní asistentkou na adrenalinový dvoudenní výlet do Březové. Cesta byla zábavná, plná bonbónů a sladkých limonád; z Brna jsme se vlakem dopravili do Třebíče, odkud jsme se autobusem dokodrcali do Rokytnice a poté jsme šli přes pole a louky do našeho resortu. Už na první pohled jsme věděli, že nás to tady bude bavit. 
 
Program byl opravdu vydatný a lektoři nás nenechali ani na chvíli vydechnout. Po příchodu jsme se občerstvili a ihned poté nás čekala atrakce Free fall. Odvážlivců bylo mnoho, někteří si však tuto aktivitu raději užívali zpovzdálí a šetřili si energii na později. Pak následovala prohlídka „hradu Karlštejn“, kde jsme ve skupinkách plnili nejrůznější úkoly po tmě, čekaly zde na nás různé nástrahy, strašidla, pavouci, lebky, hadi a bubáci. Sedmá bé se ale nevzdává a pokračuje dále. Následující atrakcí byl Jákob, kde jsme si jako správní horolezci připnuli jištění a zkoušeli spolupracovat ve dvojičkách, jejichž úkolem bylo dostat se do výšin po dřevěných kládách. Tak a honem na střílení z luků, to je taky zábava a nutnost každého mladého bojovníka a hráče Minecraftu. Stále silní a posílení další dávkou adrenalinu běžíme do arény, kde náš čeká paintball! Rozdělíme se do družstev a jdeme na to. V pláštěnkách a v nedobytných kostýmech vběhneme do areálu a zabíjíme vše, co nám přijde pod ruku. Celí zpocení se plazíme na večeři a abychom náhodou nestihli ani vytrávit, se přesouváme na velkou trampolínu, kde fightujeme o 106 a snažíme se paní učitelku srazit na lopatky a ukázat jí, kdo je tady vedoucí gangu. Z trampolínky lezeme po čtyřech a převlékáme se do plavek, protože na řadě je ochlazení v bazénu. Tam jsme se chovali samozřejmě slušně tak, jak nás znáte. Poslední výzva jsou vysoká lana a překážky téměř v oblacích. Mnozí z nás překonávali strach z výšek, posouvali své limity a nyní jsou připraveni vyhrát i legendární Survivor. Třešničkou na dortu celého dne byla diskotéka, která prověřila naše taneční schopnosti. Sice nás vyhnala bouřka, ale nás nic nezastaví a pokračuje naše soukromá párty na pokoji. Pro dnešek už dobrou noc.
 
Druhý den ráno jsme se posilnili a vydali se na Bungee tramp, nízká lana, stejně jsme se ale ze všeho nejvíce těšili opět na bazén. Po vyklizení a naobědvání se jsme se za velmi teplého počasí vydali hledat naši zastávku Veverka, odkud jsme se dopravili zpět do Třebíče. V tomto krásném městě jsme opěvovali místní kulturní památky, zakempili jsme u baziliky a zámku, odkud se nám už ale opravdu nikam nechtělo. Zhodnotili jsme si naše zážitky, posílili náš kolektiv, dali si asi desátou zmrzlinu a směřovali jsme na autobusové nádraží. Nastoupili jsme do zpožděného autobusu a vyrazili za supercelární bouře a nejvyššího stupně nebezpečí domů. Rozloučili jsme se celí znavení, ale šťastní. 
 
Uvidíme se po prázdninách!