Automat na potraviny a nová vyhláška

19 září, 2016 12:34 pm

Do školy měl být během začátku školního roku dodán další automat na potraviny. Od 20. září začne platit nová vyhláška upravující sortiment potravin ve školních automatech, 282/2016 Sb., Vyhláška o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních.
http://www.sbirka.cz/POSL4TYD/NOVE/16-282.htm

Firma NUOVO CAFFE, s.r.o. provozující nyní jediný automat na potraviny ve škole poslala své vyjádření ke slibu, zprovoznit automat další, protože jediný automat kapacitně nestačí.

Znění dopisu:

Společnost NUOVO CAFFE bohužel nebude moci dodat druhý automat na balené potraviny. Dne 20. 9. 2016 nabývá účinnosti. Vyhláška o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních. Tato vyhláška velmi výrazně omezuje variabilitu výrobků, které bude možné na školách prodávat. Protože je naše společnost společností obchodní, nejeví se nám instalace druhého automatu jako vhodné ekonomické řešení do doby, než naši dodavatelé zareagují upravením výrobků dle požadavků výše uvedené vyhlášky. Za tuto skutečnost se naše společnost Vaší škole omlouvá a i přes tuto nepříznivou situaci věříme, že k instalaci druhého automatu dojde v co nejkratší době.

Děkuji za pochopení a přeji příjemný den

Tereza Veselá, DiS.
obchodní asistentka
NUOVO CAFFE