AUTÍČKÁRNA z ROBOTÁRNY

10 ledna, 2018 11:48 am

Vážení rodiče, pro velmi malý zájem o tuto akci z vaší strany jsme nuceni Autíčkárnu zrušit. Velmi nás to mrzí. Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče, modeláři, kutilové,
Spolu s nadšenci z Domu dětí a mládeže Helceletova, ano přímo z Helceletky, pořádáme první pilotní akci „Táto, mámo, pojď to slepit“.

O co půjde. Z dřevěných součástek, které donesou pánové z Robotárny z Helceletky, bude možné sestavit si modely dopravních prostředků, aut, lodí, vláčků a podobně. Pracovat budete moci podle dodaných návodů nebo podle vlastní fantazie.
Začínáme 12. ledna v 16:00 v přízemí naší školy v učebně chemie – rovně okolo vrátnice. (Když Vás bude moc, přesuneme se do suterénu, do dílen.)
S sebou si vezměte lepidlo – doporučujeme Herkules nebo jiné disperzní lepidlo na dřevo, možná jemný smirkový papír nebo smirkové plátno doporučujeme o hrubosti 120 až 180 na srážení otřepů a hran dřeva.
Protože modely také něco stojí, kdo je bude chtít stavět, musí si zaplatit nachystaný, nařezaný materiál s návodem. Nachystané stavebnice stojí mezi 80 až 300 Kč. Viz ceník.

Abychom my a pánové z Robotárny věděli, kolik modelů vám máme nachystat, musíte se přihlásit. Vyplňte prosím přihlašovací formulář, ve kterém uveďte jméno a příjmení žáka, třídu, do které chodí a číslo/a stavebnic, které chcete nachystat. Odkaz na přihlášku:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=zvXRsAic2EOqxWVisrEKSDWTzl8S7I5AgyGmpX6mvq1UMjhGMlYyWTJaVFNZV1dIWTNLWVk3UFFEUy4u

Chtěli bychom s modeláři, programátory a roboťáky z Helceletky spolupráci postupně rozšiřovat, protože oni umí úžasné věci. Například rozpohybovat roboty, které si sami postaví. Nebo naprogramovat digitální prvky, které na ně potom blikají, měří teplotu nebo dělají něco jinak užitečného.

Při vašem zájmu by se nám to mohlo povést. Nic ale není jen tak jednoduché, robotické stavebnice jsou dosti drahé. Důležité je ovšem začít, což děláme právě teď, dřevěnými modely.

Více informací o činnosti Robotárny v Helceletce naleznete zde:
http://www.helceletka.cz/doku.php/pobocky/robotarna/start
http://www.helceletka.cz/doku.php/pobocky/robotarna/is/krouzky

Těšíme se na vás, na vaše šikovné ruce a chytré hlavy.

Vedení školy a chlapi z Robotárny.

Mgr. Jiří Šebela, ředitel školy