Anglické týdny s rodilými mluvčími

5 ledna, 2024 12:21 am

Žáci 2. stupně mají za sebou dva intenzivní týdenní kurzy angličtiny s rodilým mluvčím. Koncem listopadu zavítal na naši školu rodilý Brit Tony, který se věnoval dvěma skupinám šesťáků a sedmáků. Poslední prosincový týden s námi strávil Američan Uwe, který pracoval na zlepšení náročné anglické výslovnosti osmáků a deváťáků. Oba lektoři byli velice zkušení a díky přátelské a respektující atmosféře rozmluvili i ostýchavé žáky. V pátek všichni obdrželi od Tonyho i Uweho diplomy a mohli spokojeně konstatovat, že své znalosti angličtiny prohloubili opět o něco víc.

Celkem se kurzu s rodilým mluvčím letos zúčastnilo rekordních 77 žáků. V této tradici hodláme pokračovat i příští školní rok, kdy k nám prostřednictvím agentury English Focus pozveme dalšího rodilého mluvčího pro šesťáky a sedmáky. Nejvyšší ročníky budou mít jinou příležitost – navštívit na jaře 2025 Anglii osobně.