Otazníky nad hřištěm a tělocvičnou školy

13 října, 2015 4:04 pm

Vážení rodiče, vážení čtenáři těchto stránek,
ve čtvrtek 15. října se na stavbě odehraje, zatím poslední kontrolní den. V 10.00 se sejdou všichni zúčastnění a odpovědní, autorský a technický dozor investora, pracovníci investičního odboru magistrátu města Brna, místostarostové a další zástupci naší židenické radnice, technici BOZP, vedení školy a zhotovitel stavby, firma Gardenline s.r.o., která stavbu školního hřiště a tělocvičny zastavila. Důvodem jsou údajné nesrovnalosti v technologických postupech a návaznostech, které vznikly v průběhu stavby.

Týden od posledního kontrolního dne se nic nedělo. Ani dělník ani bagr. Vůbec nic. Zmrzla voda v postavených kbelících, zmrzla stavba a vítr shodil naskládané polystyrénové panely. To je vše.

Skutečností je, že na již osmi periodicky se opakujících kontrolních dnech technický dozor investora i autorský dozor projektu upozorňoval na nedodržování mnoha věcí důležitých ke zdárnému dokončení stavby.20151006_085629

Stavbu za těchto podmínek pravděpodobně již nelze dokončit ve stanoveném termínu, 15. 10. 2015. Je otázkou, co se stane s financováním stavby a co se stavbou samotnou.

Pro školu má tato skutečnost velmi neblahé důsledky. Škola bez hřiště a bez tělocvičny dosti strádá. Nyní je první třetina října a stále cvičíme v provizoriu, které navíc musíme platit. Do kdy bude tento stav trvat, mi k dnešnímu dni bohužel není známo. Pokud se situace změní, budeme Vás informovat.

Mgr. Jiří Šebela, ředitel školy

Zastavení stavby_MX_M354_OI@brno cz_20151006_11483620151006_085928