Výuka žáků 2. stupně od 8. 6. 2020

28 května, 2020 5:07 pm

Dne 27. 5. vydalo MŠMT aktualizaci pokynů pro fungování vzdělávacích aktivit na školách. Z té vyplývá možnost zorganizovat od 8. června i pro žáky 2. stupně ZŠ studijní skupiny určené pro konzultace s vyučujícími. Ve skupinách nesmí být více než 15 žáků.  Účast žáků není povinná.

S ohledem na to, že naše škola realizuje již každodenní vzdělávací aktivity pro žáky 1. stupně, kteří jsou také rozděleni do většího počtu skupin, než je počet tříd 1. stupně, narážíme v tuto chvíli na nedostatek volných učeben.

Z tohoto důvodu budeme muset vytvořené skupiny 2. stupně ve škole střídat a každá skupina bude mít vzdělávací aktivity pouze 2 dny v týdnu – vždy od 8:55 do 13:15 (respektive 13:30 – podle skupiny). Náplní těchto vzdělávacích aktivit bude procvičení, objasnění nebo upevnění učiva probíraného během vzdělávání na dálku z českého jazyka, matematiky, cizího jazyka i naukových předmětů (fyzika, přírodopis, dějepis, zeměpis, chemie). Přítomní žáci mohou v tyto dny jít i na oběd.

Prosíme, vyplňte přihlašovací dotazník do pondělí 1. 6. do 18 hodin. Odkaz na přihlašovací dotazník najdete ve zprávě v Bakalářích.

Přesné rozdělení žáků do skupin a další organizační záležitosti vám budou zaslány nejpozději v pátek 5. června.

Přihlášení žáci musí v den nástupu přinést podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Najdete ho zde, případně si ho můžete vyzvednout v prostoru vrátnice u hlavního vchodu do školy.