Vítězka mezinárodní olympiády v angličtině je z Kamenaček!

25 února, 2022 8:47 am

Už se stalo tradicí, že se sedmáci z Kamenaček na pozvání 3. základní školy v polském Hnězdně účastní mezinárodní olympiády v anglickém jazyce. Spolu s našimi žáky se do online olympiády zapojují i žáci z Rumunska, Ukrajiny a Polska v celkovém počtu 80 žáků. Stejně jako loni, i letos byla připravena tři kola online úkolů zaměřených na znalost slovní zásoby a gramatiky. Přidanou hodnotou tohoto online setkání je dozvědět se zajímavosti o městech partnerských škol – Hnězdně, Umane a Sibiu – a v přestávkách mezi jednotlivými koly se seznámit s žáky z partnerských škol a v chatovacích místnostech si vyměnit informace o sobě, své škole či zájmech.

Po loňském úspěchu byly očekávání o to větší, že letos poprvé se mezinárodního klání účastnili žáci výběrové jazykové třídy 7.A. A velká očekávání byla naplněna – vítězkou se stala Veronika Liliana Hunkařová. Její úspěch doplnila Alžběta Kuncová na 3.místě, Lenka Janoušková na 4. místě a Pavlína Němcová na 6.místě. Do první dvacítky se úspěšně probojovali i Tomáš Gorčák a Daniel Tomas Fretich.

Vítězce i dalším úspěšným účastníkům srdečně blahopřejeme!