Velikonoce na prvním stupni

31 března, 2018 4:55 pm

Ve dnech 23. a 26. března se žáci prvního stupně zúčastnili velikonočního projektu na naší škole. Cílem bylo seznámit děti s tímto významným křesťanským svátkem a jeho tradicemi a zároveň se hravou formou naladit na blížící se svátky.
V pátek 23. března proběhlo velikonoční koledování žáků pátých tříd. Páťáci si pro svoje mladší spolužáky připravili povídání o Velikonocích, jejich významu a symbolech, které dětem názorně ukázali v jednotlivých třídách. Koledování provázely říkanky a písničky, nechybělo ani tradiční šlehání děvčat. V pondělí 26. března procházely všechny děti osmi stanovišti a plnily zadané úkoly: zdobily vajíčka, skládaly básničky s velikonoční tematikou, snažily se uplést pomlázky, zasely osení nebo řešily velikonoční kvízy.
Doufáme, že taková malá generálka před svátky děti pobavila a snad i poučila. Prohlédněte si pár fotografií z akce. Přikládáme i dvě osobité básničky.

Byl jednou jeden zajíček,
upadl mu košíček
a v něm bylo vajíčko
velké jako sluníčko,
zazpíval si koledy
a potkal nezbedy,
navázal jim mašličky,
udělal z nich holčičky.
                                              Vojtěch Nedbálek, 5.B

Hody hody doprovody,
já jsem malý zajíček,
co vám každé jaro nosil
spoustu vajíček.
Teď tu nikde není žádná slípka,
protože je skolila všechny ptačí chřipka.
Proto na mě nečekejte,
nemám s čím bych chodil,
budu ležet v pelíšku
a vypnu si mobil.
                                              Petr Šlapák

Mgr. Martina Schneiderová