Vánoční jarmark a Bazárek 8.A na Kamenačkách

21 prosince, 2018 3:03 pm

Každoročně se na naší škole koná Vánoční jarmark. Každá třída vyrábí ostošest různé dekorace a prodává je, avšak letos bylo všechno tak trochu jinak. Nejen, že se celá akce konala venku na školním hřišti, ale v jednom ze stánků si našel místečko i náš charitativní bazárek. Náš bazárkový sortiment nám věnovali hodní rodiče našich mladších i starších spolužáků. Takto jsme nasbírali spoustu věcí od knížek, společenských her, hraček až po čajovou soupravu. To všechno jsme prodávali. Za slušnou cenu, ovšem. Věci rychle mizely.

I když to bylo možná proto, že jsme prodávali opravdu levně. U nás byla skoro stejná fronta jako u stánku s jídlem, což teda beru za velký úspěch. Docela mě překvapilo, že byl velký zájem o knížky – jako že si v dnešní uspěchané době ještě někdo najde čas na čtení. Lidi na nás byli moc milí. To má pak člověk hned lepší den. Byla tam úžasná atmosféra, všichni se usmívali a ve vzduchu byla cítit pohoda a klid. Hodně zákazníků u nás nechalo víc peněz než jsme si naúčtovali nebo nám peníze věnovali jen tak, aniž by si něco vybrali a odnesli. Jsem přesvědčená, že to bylo všechno proto, že jsme vydělávali na dobrou věc. Náš výdělek půjde totiž do Chovánku pro děti, které nemohou být se svými rodinami. V lidech se probudilo jen dobro a díky jejich příspěvkům jsme se dopracovali k dost vysoké částce a to, pozoooooooooooooooor 7 600,- korun českých. Dámy a pánové, ano, ano je to tak. Ale to není vše, naši spolužáci z 9.A se rozhodli, že nám taky na Chovánek přispějí a věnovali nám 900,- korun z jejich výdělku. A je to tady: pro Chovánek jsme získali 8500,- korun.

Děkujeme všem těm, kteří věnovali do našeho bazárku ty krásné věcičky, děkujeme těm, kteří u nás nakupovali, děkujeme všem, co nám jen tak přispěli. Máme z toho velkou radost a doufáme, že děti z Chovánku ji budou mít taky a snad se nám podařilo jim udělat alespoň o trochu hezčí Vánoce.

Áďa, Ema, Julča

PS:

Tato akce byl opravdu skvělej nápad!

Ema

Jsem na nás na všechny pyšná a s klidem  můžu říct, že tady to byl stokrát líp strávený čas, než na nějakých trzích na Svoboďáku.

Julča

Upřímně jsem ráda, že jsme do toho šli. Mám z toho dobrý pocit. Myslím, že všichni, co se na bazárku podíleli, udělali opravdu velký kus práce a já jim chci ještě jednou poděkovat.

Áďa