Ukaž, co v tobě je

17 listopadu, 2017 2:45 pm

Dne  14. 11. 2017 navštívili žáci 9.B Integrovanou střední školu automobilní na Křižíkové ulici v rámci akce Ukaž, co v tobě je.  Ta byla určena žákům 8. a 9. tříd z Brna a blízkého okolí. Cílem bylo vyvolat u mladých lidí zájem o studium na odborných školách a praktických oborech.

Všichni si prohlédli školu a vyzkoušeli různé věci spojené s automobilovou tematikou na připravených stanovištích.

Na ty se účastníci vydali po přivítání vedením školy v tělocvičně a rozdělení do skupinek, které dostali svého průvodce. S ním pak žáci navštívili protiatomový kryt, prohlédli si 3D tisk a vyzkoušeli lakování (AIRBRUSH). Dále se podívali do dílen motocyklů nebo absolvovali krátkou jízdu elektromobilem. Velký zájem byl i o řízení aut na dálkové ovládání. Na dvou stanovištích byly připraveny soutěžní úkoly – co nejrychleji vyměnit svíčky a pneumatiky na osobním voze.  Při závěrečném rozloučení byli vítězové odměněni drobnými dárečky. Menší ocenění v podobě upomínkových předmětů pak obdrželi i ostatní návštěvníci, kteří tuto akci opouštěli plni zážitků a dojmů z aktivně stráveného dopoledne.