Turnaj bez rozhodčího aneb Frisbee turnaj základních škol

21 května, 2019 5:25 pm

Celosvětově stále populárnější sport jménem Ultimate Frisbee si i v naší zemi získává nové příznivce. Naše škola je jednou z mála v okolí, kde se tento čestný sport vyučuje v rámci tělesné výchovy. Turnaj, kterého jsme se zúčastnili ctí pravidla Ultimate frisbee v plném rozsahu. To znamená, že na celém turnaji nebyl jediný rozhodčí a byli zde pouze organizátoři. Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, tak hru si žáci rozhodují sami. Fauly se hlásí navzájem a rozhoduje kolektiv, případně se disk vrací na předchozí místo. 

A co výsledky? Náš tým zahájil turnaj prohrou, ale potom se nadechl k mocnému obratu a všechny další zápasy vyhrál. Bohužel však první dva zápasy rozhodovaly, do které skupiny půjdeme bojovat o konečný výsledek. Úvodní prohra s pozdějšími vítězi nás tedy odkázala do druhé skupiny, kde jsme vybojovali 4. místo.

Děkujeme všem za podporu a věříme, že se i v budoucnu budeme moci zúčastnit takto podařené akce, která se nebývalým způsobem nese v duchu fair play.