Třídní výlet 9. B = túra, ferraty a špekáčky

14 června, 2024 8:38 am

Očima deváťaček Hanky, Elišky, Týny a Míši 
 
Ve středu 5. června se 9.B vydala na poslední třídní přespávací výlet do Víru. Brzy ráno jsme měli sraz na židenickém nádraží, počkali jsme na poslední opozdilce a jeli vlakem do Tišnova. Cesta uběhla rychle a v Tišnově jsme přestoupili na vlak do Bystřice nad Pernštejnem. V Bystřici jsme měli rozchod, někdo šel do kavárny, někteří se šli projít a koupili si různé občerstvení. Pak jsme se rozdělili na dvě skupinky, ti “nemohoucí” kteří se vymlouvali na to, že mají zlomenou ruku, tudíž nemohou chodit a druzí, kteří půjdou do Víru pěšky. Nemohoucí skupinka jela autobusem a druhá půlka naložila na záda krosny a vyrazila na 12kilometrovou túru. Pěší trasa byla skvělá a zábavná. Z mírného stoupání v jednom úseku (podle paní učitelky) se stalo nakonec stoupání po celý výlet. Až na nedostatek vody byla túra do kempu dle mě nejlepší část výletu. 
Když jsme došli na místo, kde budeme přespávat, už tam skupinka, která jela autobusem, dávno byla. Postavili jsme si stany, odpočinuli si a šli na ferraty. Po proškolení jsme si oblékli úvazky a vyrazili ke skále, kde začínala první ferrata s názvem Ledová stěna. Někteří to sice dole vzdali předem, ale většina to zvládla levou zadní a poté dostala chuť ještě na ferratu Horní vyhlídka a Jezerní stěna.  
Večer jsme se sešli u ohniště a za odměnu opékali špekáčky. Povídali jsme si a odpočívali až dlouho do noci. Jeden náš neposedný spolužák si při průzkumu kempu lehce nařízl nohu a odvezl si válečné zranění. 
Druhý den nás čekala prohlídka přehrady Vír. Někteří zájemci si chtěli ještě jednou zalézt na ferratě a zbytek odpočíval po náročném předchozím dni a hráli karetní hry. 
Poté jsme vyklidili kemp, složili stany a vydali se na cestu zpátky domů do Brna. Moc jsme si to užili a dali bychom si to ještě jednou. 
 
 
To top