Třetí den vodáckého výletu

7 června, 2022 10:00 am

Třetí den. Středa. Po probuzení následovala snídaně, balení, příprava na odjezd. Po cestě na vodě – cca 4 hodiny – nastoupení do vlaku a jízda směr Brno.

Po večerním dešti bylo cítit silné vlhko, ale slunce rychle prohřálo louku. Tentokrát se podařilo nalodit všechny účastníky výletu a tak jsme mohli společně pokračovat po proudu až do cílové stanice Boršov nad Vltavou.  Bagáž – všechny batohy – nám odvezli v zamčeném vleku do Boršova nad Vltavou. Počasí na cestě nám přálo, nebylo ani příliš teplo ani příliš zima. Výjimečné také bylo, že jsme na řece prakticky nikoho nepotkali. Nemuseli čekat na jezech ani v peřejích. Chladné počasí a některá zranění nám sice zabránily ve větších vodních bitvách, ale i přesto jsme si plavbu užili. 

Protože letošní vodácký výlet byl spíše ve znamení změn než pevného řádu, tak ani poslední den se nám nevyhnulo několik změn. Řeka tekla pomaleji než obvykle, takže jsme museli dost pádlovat, abychom stihli vlak. Ve vlaku nám bylo paní průvodčí známeno, že vzhledem k výluce budeme přestupovat jinde, než jak jsme měli koupené lístky původně. Zajímavé bylo, že tento přestup nám ušetřil hodinu času, takže jsme se do Brna dostavili v 20:15, což je skvělý čas. 

Celý kurz proběhl dobře. Museli jsme řešit i některá zranění, ale i přesto označují učitelé za příjemný a úspěšný. 

 Vodácké AHOOOJ! 

Hlášky a zážitky žáků z vody: 

  • No když se dívám na ta zranění, tak ten nápis opravdu sedí… (Žák má na mikině napsánu legendární hlášku paní učitelky Vaňkové „Kde bych byl, kdybych nebyl debil.“) 
  • Poslouchejte instruktory na koloběžkách. 
  • Poslouchejte instruktory na lodích.  
  • Vpravo, VPRAVO, ŘÍKÁM VPRAVO!!!! Aha, sorry, tak ten kámen byl vlevo… 
  • „Good kebab in Krumlov“
  • „Big fights on rafts and yukons“
  • „Pavouci se bojí ponožek, musíme dát do každého rohu jednu smradlavou“ – ráno to bylo cítit… 
  • Bylo to skvělý a bylo toho tolik, že si nic nepamatuju.
  • Chci být na vodě aspoň týden
  • Vzbudil jsem se ve 4:30 poté co se mi zdálo, že se 3 žáci topí a 4 se vybourali na koloběžkách. Jestli se zítra nevyspím, tak příště nikam nejedu. 

 

Upozornění vzhledem k zachování anonymity a dobrého humoru byl obsah některých hlášek změněn. Neberte proto text doslovně. Autor nenese odpovědnost za Vaše jednání na základě uvedeného textu.