Titul Zlatý Ámos Jihomoravského kraje patří Marii Vaňkové

13 února, 2020 11:23 am

Regionální kolo ankety Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele/učitelku proběhlo dne 12. února 2020 v Brně. Z Masarykovy ZŠ  žáci nominovali paní učitelku Vaňkovou, tedy mne.
Víte, už jen to že do této ankety přihlašují učitele žáci a musí sehnat 100 podpisů je neuvěřitelné. Nesmírně mě překvapili. Pak přišla pozvánka a se mnou šli tři žáci. Jak ti mluvili, když obhajovali svou nominaci! Byla jsem na ně pyšná. I když učím fyziku, dbám na správnou mluvu. Koukala jsem, všech mých rad se drželi.
A nakonec přišla po dlouhém dni naprostá bomba! Zlatý Ámos Jihomoravského kraje jsem já! Postupuji do semifinále, které bude 11. března v Praze. Vyhrála jsem, ale spíše děti, kteří o mně mluvili tak, že mi tekly slzy. Musím říct, že je to pro mne pocta. Ztratila jsem naprosto řeč. Tolik si toho vážím! Dovolte, abych citovala, co napsaly na přihlášku:
„Paní učitelka nám pomáhá nejen s fyzikou, ale ve svém volném čase nám také nabídla matematický kroužek, kde nás připravuje na přijímací zkoušky.
Mnohdy nám dává i rady do života. Nejkurióznější nám připadala ta, jak si naplánovat těhotenství. Ale určitě měla pravdu. To jistě zhodnotíme za pár let. Paní učitelka je energická a rázná žena a pokud se nám ve fyzice podaří udělat opravdu, ale opravdu  hloupou chybu, pronese s vážnou tváří své oblíbené rčení: Kde bys byl, kdybys nebyl debil!.  Nikdo z nás to ovšem nebere jako urážku, protože víme, že nás má paní učitelka ráda a myslí to s námi dobře. Jen je upřímná a my jsme jí za to vděční.
Velkou radost nám paní učitelka udělala zrovna nedávno, když pro náš školní jarmark uvařila skvělou marmeládu, na které jsme si pochutnali nejen my, ale i naši rodiče a další návštěvníci vánočního jarmarku.
Paní učitelka je nejen skvělá fyzikářka, ale i velmi fajn člověk a také báječná kuchařka.
Naše paní učitelka učí už řadu let a my jsme měli to štěstí, že jsme na fyziky dostali zrovna ji.
Paní učitelka je sice velmi přísná a nic nám neodpustí, nic nám nedá zadarmo, ale zato nás fyziku opravdu naučí. Ona je jistotou, že se nám fyzika z hlavy jen tak snadno nevypaří.
Převody jednotek s námi vypilovala k dokonalosti. Jsme za to rádi, protože už teď víme, že nám tím  zjednoduší nejen život na střední škole, ale i běžný život, protože umí vše názorně vysvětlit, všechno umí krásně ukázat na praktických příkladech ze života.
I když se  během zkoušení snažíme proměnit v neviditelné, z fyzikálního hlediska je nám jasné, že to nejde, a proto  se na hodiny paní učitelky Vaňkové pečlivě připravujeme, i když je to někdy složité. Ale těžce na cvičišti, lehce na bojišti.
Paní učitelka je velmi moudrá a navzdory přísnosti taky laskavá žena. Je pro nás opravdovým vzorem. A co je důležité, máme ji moc rádi.“

Tak to je vše. Marie Vaňková