ŠvP Karlov pod Pradědem 3.A

6 června, 2016 3:34 pm

Cesta za dobrodružstvím a možná ještě dál

Cesta dětí z MZŠ Kamenačky za dobrodružstvím začala v pondělí ráno 9. 5. 2016 na srazu u Dělnického domu v Brně – Židenicích. Přesunuli jsme se do krásné jarní přírody v Karlově pod Pradědem. Naší základnou se na pět dní stal hotel Kamzík, odkud jsme podnikali výpravy do okolí. Každý den jsme začínali rozcvičkou venku na slunci. Pozorovali jsme, co se děje v trávě i na nebi a veškeré poznatky jsme si zaznamenávali do našich cestovatelských deníků. Navštívili jsme Praděd a příroda nám dopřávala stále krásné a slunečné počasí. Učili jsme se pracovat s mapou a buzolou. Hledali souhvězdí na obloze. Určovali rostliny i živočichy. Hráli jsme hry na hřišti, soutěžili v mnoha disciplínách, závodili v plavání. Hledali jsme poklad a vrchovatě si naši cestu užili. Poslední večer na rozloučenou jsme měli taneční. Domů jsme se vraceli dobře naladěni vstříc dalším dobrodružstvím, která jsou i docela blízko nás.

Děkujeme za podporu rodičům a škole.

3. A a Mgr. Zuzana Juříková