ŠvP Daňkovice

6 června, 2022 6:29 pm

Škola čar a kouzel dětí z MZŠ Kamenačky na Vysočině

V malebné vesničce Daňkovice na Vysočině stojí selské stavení, kde se konala naše škola čar a kouzel dětí z 3. a 4. ročníku Masarykovy základní školy Kamenačky motivova Harry Potterem.

Celkem 40 dětí se vyjelo vyvětrat ze školních lavic na školu v přírodě. V našem programu spolu soutěžily 4 týmy v různých hrách a soupeřeních. Nechyběly ani výlety do blízkého okolí a opékání buřtů. Naši pohodu umocňovaly písničky, které často zněly z otevřených oken.

Při našich výpravách jsme zažili pravou táborovou atmosféru. Síly jsme doplňovali jídlem ze selské kuchyně, které bylo velmi chutné a v dostatečném množství.

Počasí nám přálo a na naše zážitky a pohodu sluníčkem nešetřilo. Každý den jsme prožívali nová dobrodružství.

Největší odměnou nám dospělákům byly každý den usměvavé a spokojené tváře našich svěřenců.

Vytvořila se zde nová přátelství a fungovala spolupráce mezi dětmi. Děti zde společně sdílely zážitky, učily se toleranci, ohleduplnosti a kamarádství.

Poděkování patří realizačnímu týmu a zkušeným pedagogům Mgr. Kateřině Pěčkové, skvělé animátorce a parťačce Lence Procházkové a ranhojičce zdravotnici Evě Bártové. Prožili jsme týden 24 hodinové zodpovědné služby a stálo to za to.

a říká se, že kdo si hraje nezlobí, opravdu tomu tak bylo.

Proto opět příští rok – vzhůru do lesů, luk a hájů, vzhůru do Daňkovic!

V Brně dne 5. června 2022

Mgr. Ivana Nekudová