ŠvP Daňkovice aneb Drsný středověk na Vysočině

18 června, 2018 5:52 pm

Pět dnů čtyři šlechtické rody (Landštejnové, Rožmberkové, Valdštejnové a Páni z Lipé) soupeřily o přízeň svého krále, Václava II.. Odměnou za pomoc při budování a obraně Českého státu jim vděčný panovník přiděloval část svého území. Jeden za všechny, všichni za jednoho. Jen tak mohl být rod úspěšný. Někdy stačily svaly, jindy byla potřeba hlava. Plné nasazení, spolupráce a nápaditost při hrách a soutěžích, ale také i dobrá domácí příprava při výrobě erbů, korouhví a modelů hradů se počítaly do hry. Panovník byl nadmíru spokojený, a tak mohl pasovat své šlechtice na rytíře.

Drsný středověk vyvážilo nádherné počasí, skvělá kuchyně a kouzelné okolí penzionu Selský Dvůr v Daňkovicích. Domů se snad nikomu z rytířů ze 4.B ani nechtělo.