ŠvP Daňkovice

3 června, 2024 10:37 am

Cesta kolem světa za pět dnů

Žáci Masarykovy základní školy se vydali na cestu kolem světa za 5 dnů. Druháci a třeťáci svou výpravu startovali v Selském dvoře v Daňkovicích na Vysočině. Po náročných přípravách ve škole konečně nastal den odjezdu. Všichni jsme se těšili, a přitom byli napnutí jaká dobrodružství nás čekají.

Etapy cesty kolem zeměkoule započaly v Evropě a přes Afriku jsme se podívali až do Jižní Ameriky a Austrálie. Plnili jsme spousty zábavných úkolů, sportovali jsme, a především jsme si užívali krásné jarní přírody. Ve chvilkách odpočinku nechybělo ani opékání buřtů a posezení u ohně, osvěžení znavených těl ve vodách místního jezírka.

Zdejší výborná kuchyně nám neumožnila mít hlad, a tak jsme si báječně užívali poznávání nejen cizích krajů, ale taky sami sebe. Týmové soutěže nás učily férovosti, trpělivosti a přemýšlení. Ranní rozcvičky nás vždy krásně probraly na celý den.

O pohodlí malých cestovatelů, jejich bezpečnost a zábavu se staral hvězdný tým pedagogů: Mgr. Nekudová, Mgr. Navrátilová, Mgr. Pěčková, paní asistentky a vychovatelky Melicharová, Procházková, Holasová, o naše zdraví pečovala zdravotní sestra PhDr. Zákopčanová.

Pět dnů uteklo velmi rychle a obohaceni o krásné zážitky jsme se vraceli s přáním opakovaného návratu do srdce Vysočiny.

 

Zapsala Mgr. Ivana Nekudová, MZŠ Kamenačky, 2.6. 2024