Studijní pobyt v Londýně

29 května, 2015 8:39 am

V pondělí 18. května vyrazila skupina 19 žáků a tří pedagogů (Mgr. Jiří Šebela, Mgr. Ondřej Hofman a Mgr. Tereza Langová) ze ZŠ Kamenačky na studijní pobyt do Londýna.

Před námi byla dlouhá cesta z Brna přes Prahu a Plzeň, kde se k našemu putování připojila skupina z tamější základní školy. V Rozvadově jsme se s Českou republikou rozloučili a někteří z nás poprvé opustili svoji vlast. Čekala nás dlouhá cesta přes Německo, Holandsko a Belgii do Francie, kde jsme se v přístavním městě Dankerque nalodili na trajekt a dvě a půl hodiny se plavili přes kanál La Manche. Britské ostrovy nás v úterním ránu přivítaly svými křídovými skalisky a spolu s azurově modrou oblohou a poletujícími racky tvořily obraz jako z pohlednice. Cesta z Doveru utekla jako nic a my se ocitli v londýnském Greenwichi.

V Londýně jsme se toho za ty „naše“ tři dny stačili stihnout co nejvíce – plavili jsme se lodí po Temži, vystoupali na kopuli katedráli St.Paul, prohlédli si válečnou loď Belfast, Tower a Tower Bridge, přírodovědné muzeum, Hyde Park, muzeum Madame Tussauds, fotbalový stadion v Chelsea, Westminsterský palác a opactví a spoustu dalšího. Londýnské rodiny, které se nás na dvě noci ujaly, byly pohostinné, milé a vstřícně se s námi bavily. Mimo památky jsme v Londýně stihli navštívit i několik obchodů, kde jsme koupili suvenýry pro naše milé v Brně. Nesmíme zapomenout taky na naši návštěvu v Hamleys – nejstarším a největším hračkářství v Londýně. Sedm pater hraček – to byl sen! Ve čtvrtek večer jsme se s Londýnem rozloučili a unavení, ale plni dojmů jsme se vydali na cestu domů.

A co jsme si z Londýna dovezli? Možná pár pohledů a cukrátek pro naše rodiny, ale hlavně plno zážitků, zkušeností a poznání, že žáci z Kamenaček se ve světě neztratí!

Za londýnské výletníky Mgr. Tereza Langová