Štramberk a okolí – školní výlet 8. A

6 června, 2016 10:19 am

Ve čtvrtek 2. 6. se třída vydala na dvou a půl hodinovou cestu vlakem do „Moravského Betléma“, města Štramberka. Výlet jsme zahájili návštěvou národní přírodní památky a současně nejznámějšího krasového útvaru štramberského krasu – jeskyně Šipky. Když jsme dorazili do centra města, všudypřítomná sladká vůně nám připomněla, že se nacházíme v centru výroby Štramberských uší, zdejšího tradičního výrobku z perníkového těsta ve tvaru kornoutu. Tento den jsme si ještě prohlédli expozici v muzeu Zdeňka Buriana a zdolali dominantu města, věž zvanou Trúba, jež je součástí hradu Štramberk. Po takto náročném dni jsme se vydali do nedalekého rekreačního areálu U Kateřiny, kde jsme zbytek dne strávili hraním míčových her a opékáním špekáčků.
Druhý den jsme se po aktivní ranní rozcvičce a vydatné snídani vydali na nejnáročnější výšlap výletu, a to na rozhlednu Bílá hora tyčící se do výšky 583 m n. m. Cestou do sousedící Kopřivnice jsme procházeli kolem vápencového skalního útesu, Váňova kamene, rozkládajícího se na jihovýchodním svahu Bílé hory. Školní výlet jsme uzavírali návštěvou Kopřivnického technického muzea Tatra, které pro mnohé bylo nejzajímavější částí našeho dvoudenního programu. Unavení, ale plní zážitků jsme se v pátečních odpoledních hodinách vrátili zpět do Brna.
Zapsal: Mgr. Ondřej Hofman