Sněžilo a slunce pražilo – 2. a 3. den LVK

28 února, 2023 11:25 pm

První lyžařský den LVK druhého stupně se nesl ve znamení padajících vloček sněhu a „zoncna zůstala za mrakem“. 🌨️
Na snímcích vidíte záda druhého družstva v pozadí s pohořím Jeseníků. Ano, je tam i přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, bohužel byla vidět až v úterý. Musíme oznámit, že jeden ze členů prvního družstva byl nucen vytáhnout ze „šrajtofle“ obnos přesahující 2K Kč (ano, je to šifra) a koupit si nové sjezdařské brýle. Večer jsme se věnovali rozšiřování znalostí z lyžování pomocí interaktivní hry „Kahoot“, kde jsme si zopakovali pravidla FIS, významné lyžaře a různé druhy alpských disciplín. Následně si ukázali videa s lavinovým airbagem, technikou sjezdového lyžování a například vítěznou jízdu Ester Ledecké. 

Druhý lyžařský den LVK „zoncna rumplovala na dobrý grády“. Ve fotografiích najdete krásné výhledy i úsměvy. Jsme rádi, že počasí bylo přívětivé, vítr mírný a svah pevný. Oproti prvnímu dnu na lyžích byl u drtivé většiny účastníků znát velký pokrok. Tímto děkujeme paní učitelce Mgr. Ivaně Nekudové i všem ostatním za velmi dobře odvedenou práci na LVK 1. stupně. 💓 Účastníci jsou schopni již nyní jezdit na lanovce a tak jsme se vyhnuli „plácání se“ na jezdícím pásu, protože všichni bravurním způsobem zvládají základy pohybu na svahu. 
Mimochodem na večeři jsme měli „šnycl s erteplema“ a slovy jednoho žáka „bylo to výborný, takový domácí“.    

Děkujeme všem, kdo se dočetli až sem – až 80 % informací je pravda.
Pošlete nám prosím zpětnou vazbu na adresu mholomek@mzskamenacky.cz  😍  
(Na požádání Váš pozdrav předneseme v rámci ranního infa celé „partii“ na LVK)

Hezký den 🌞