SMART BRICKS s vesmírným modulem v 5.B

27 února, 2022 7:55 pm

Ve čtvrtek 24. 2. 2022 navštívila společnost SMART BRICKS žáky z 5.B. Představila jim výukový program na téma Vesmírný modul. Program byl rozdělen do čtyř bloků. První vyučovací hodina byla věnována prezentaci a obecným informacím, jak takový vesmírný modul vůbec vypadá. Žáci zhlédli různá videa a poté vypracovávali pracovní list. Druhá hodina už představovala ryze praktickou část. Ve dvojicích si vyzkoušeli postavit pomocí návodu na tabletu a stavebnice svůj vesmírný modul. Žáci měli bujnou fantazii a každý výtvor byl originál. Třetí blok byl zaměřen na programování. Každá dvojice si pomocí tabletu vyzkoušela základy programování. Své výtvory poté díky naprogramování uvedli do pohybu, mohli přidat různé světelné a zvukové funkce. V závěrečné hodině žáci své výtvory odprezentovali před třídou a také zhodnotili spolupráci ve dvojicích. Dětem se program líbil, ve dvojicích spolupracovali na výbornou. Děkujeme lektorům, že jsme si mohli vyzkoušet zase něco jiného.

Mgr. Petra Potfajová