Školní výlet do Londýna – studijní jazykový pobyt

7 ledna, 2016 2:24 pm

Ráno 8. listopadu pro nás přijel k Dělnickému domu slibovaný autobus. Byl hezký, ale pro většinu z nás trochu malý. Tak či tak jsme byli rádi, že nebyl ani o trošku větší, měli jsme pocit, jako by nám měl každý most urazit střechu. Celou cestu přes Česko nám svítilo sluníčko za zády, v Německu se začalo stmívat. Čtvrt hodiny jsme si užívali krásný západ slunce za větrnými elektrárnami. Mohlo být okolo půl šesté, když se úplně setmělo. Na všechny padla únava. Poté, co jsme se dostali přes kontrolu a najeli na trajekt, jsme museli opustit svá vyhřátá sedadla a přežít hodinu a půl ve viklající se jídelně ve 4. a 5. patře.

Když jsme spatřili první ulice Londýna, celý zájezd se začal probouzet, ale trvalo ještě hodinu dostat se z okraje města až k London Eye. I když teploměr ukazoval 14 stupňů, pocitová teplota byla tak -5. Byli jsme jedni z prvních, kteří se ten den dostali na londýnské oko. Pak jsme ještě třikrát prošli okolo Big Benu, také jsme si prohlédli Westminster Abbey. Paní průvodkyně nás pěkně hnala, protože nás chtěla včas dostat před Buckingham Palace, kde byla zrovna ten den výměna stráží. Dostali jsme se tam včas a všechno viděli. První den byl opravdu náročný. Viděli jsme spoustu památek od Trafalgar Square až po China Town. Unavení z autobusu, zlámaní pod tíhou nacpaných batohů, s hořícíma nohama od chození, jsme se s radostí vrhli do náručí ustlaných postelí u rodin, které nám byly přiřazeny.

Viděli jsme tolik krásných památek (Oxford, Windsor, Tower od London), strávili tolik hodin v autobuse a snědli tolik sendvičů. České školy byly všude, ale rozhodně jich bylo míň, než kdybychom chodili po památkách odpoledne. Náš každodenní plán vypadal takhle: brzy ráno vstát, dostat se k autobusu, celé dopoledne chodit po zajímavých místech a od tří hodin odpoledne se učit v jazykové škole. Nejdřív se nám to moc nelíbilo, protože osmáci, kteří jeli do Londýna minulý rok, se učit nemuseli, ale učitelé byli tak úžasní, že na ně nezapomeneme. Bylo to vždy krásné zakončení dne. Mohli jsme si odpočinout, zahrát si hry v angličtině a pobavit se. Všichni jsme obdrželi certifikát o absolvování kurzu.
Cesta zpátky nebyla už tak rušná. Někdy toho za den bylo až moc, ale už v autobuse na cestě domů jsme všichni věděli, že se do Anglie musíme jednou podívat znovu :). Zájezd do Londýna se uskutečnil v rámci projektu EU – OPVK pro 8. a 9. ročník v termínu od 8. do 14. 11. 2015.

/Marie Drábková, žákyně 9. A

IMG_1555 IMG_1546 IMG_1518 IMG_1441 IMG_1353 IMG_1249 IMG_1235 London