Školní rok zahájila 8. A adaptačním kurzem

15 září, 2015 11:30 am

Ve dnech 3. a 4. září se žáci 8.A zúčastnili pod bedlivým dohledem pana učitele Hofmana, svého nového třídního učitele, a Ivo Schmida adaptačního kurzu, rozděleného na dvě části.

Ve čtvrtek jsme navštívili Jumppark na ulici Heršpická. Zde se všichni po krátké instruktáži nedočkavě vrhli na trampolíny a nastala zábava. Někteří si jen tak skákali pro radost, jiní si zahráli vybíjenou, ale nejvíce srandy jsme si všichni užili v části, kde se z trampolín skákalo do molitanových kostiček, ze kterých se potom velice těžko vylézalo ven. Zde se celá třída stmelila hlavně v okamžiku, kdy svého třídního učitele zaházela kostičkami tak, že nebyl vůbec vidět, a když se mu nakonec podařilo vyhrabat ven, kostičkami jej doslova ukamenovali. Vymezený čas však pomalu uplynul, a proto jsme se vydali směrem na terasy pod Petrovem, kde velký úspěch sklidil umělý potůček. Po zasloužené pauze na odpočinek nás bohužel už jen čekal návrat do školy.

V pátek jsme se vypravili do obory Holedná. Abychom si ještě naposledy před mnoha hodinami strávenými ve školních lavicích užili přírody, šli jsme pěšky již od zastávky Kamenolom přes Údolí oddechu až k našemu cíli, výběhu divočáků, tedy cca 3,5 km. Po cestě jsme se zastavili na workoutovém hřišti a později během cesty nás čekalo opravdové blízké setkání třetího druhu, neboť se k nám na vzdálenost půl metru přiblížil zvědavý daněk, což byl pro mnohé velký zážitek. Téměř se nechal nakrmit přímo z ruky a ještě nás kus cesty doprovázel. Taktéž divoká prasata se nechala krmit z ruky. Zde se nakrmily i děti J

Abychom se nevraceli zpět stejnou cestou, šli jsme oklikou směrem na Kohoutovice a přes dvě jezírka jsme se opět dostali do Údolí oddechu. Po opětovné „povinné“ zastávce na již zmíněném hřišti jsme nasedli na tramvaj, kde všichni sbírali po vyčerpávajícím výletě síly, neboť cestou zpět jsme ušli téměř dvojnásobek, cca 6,5 km.

Oba dny jsme si všichni velmi užili a byl to skvělý začátek nového školního roku.

/Ivo Schmid

DSC07322 DSC07314 DSC07286 DSC07280 DSC02661 DSC02647 DSC02628