Školní parlament získává novou identitu

10 března, 2017 1:40 pm

Dne 21. února. 2017 jsme se my, zástupci našeho žákovského parlamentu, účastnili konference žákovských parlamentů s názvem Parlamentní malé (hry) pořádané v líšeňském Dělnickém domě. Zde jsme načerpali spoustu inspirace, jak žákovský parlament vést a hlavně jaké různé kompetence tato instituce má k ovlivnění prostředí, ve kterém se dennodenně pohybujeme. Součástí programu byla ukázka zasedání ZŠ Masarova, ale také tzv. “ledolamky“ – seznamovací hry.

Celá tato akce v nás vzbudila nápad renovovat školní parlament, a to jsme započali hned ve čtvrtek 23. února. Zorganizovali jsme soutěž o nejlepší název a logo našeho žákovského parlamentu. Z celé školy se nám sešlo mnoho návrhů, o kterých jsme pak v rámci tříd a později i v samotném parlamentu hlasovali. V pondělí 20. března proběhne vyhlášení soutěže a odměnění autorů vítězných návrhů. Tato soutěž je historicky prvním projektem žákovského parlamentu a zároveň také první akcí, do které se zapojili všichni jeho členové.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat za všechny návrhy a výbornou spolupráci.

Za celý tým žákovského parlamentu,

Markéta Petřicová

Předseda ŽP