Školní družina ve školním roce 2022/2023 – co nás čeká

3 srpna, 2022 9:52 am

 V letošním školním roce s naší školní družinou navštívíme neznámou planetu. A protože máme ve školním roce deset měsíců, bude těch planet celých deset.

 Že nás čeká spousta zajímavostí, nových vědomostí, zážitků, srandy, zábavy, tradičních i netradičních soutěží se děti přesvědčí v průběhu celého školního roku.

Práce s dětmi je plánovaná dle rámcového vzdělávacího programu a naší snahou je vytvářet mezi dětmi kamarádské vztahy a podporovat jejich sociální cítění. Při práci se snažíme vycházet  z dětských zájmů  a koníčků a snažíme se zajímavou a hravou formou prohlubovat znalosti, dovednosti a vědomosti dětí.

Ve školním roce 2022/2023 se ve školní družině  Masarykovy základní školy opravdu nudit nebudeme. Každý měsíc je věnován  jednomu tématu, se kterým budeme pracovat – ať již formou různých  hádanek, kvízů, křížovek, rébusů, různých  soutěží, výletů,  exkurzí apod. Dovíme se spoustu zajímavostí z domova i ze světa, ze života sportu, zdraví,  květin i zvířat. Budeme využívat  různých výtvarných technik, vystřihování, lepení, skládání,  koláže,    otiskování apod. Budeme se učit nové písničky, básničky a číst si krátké příběhy   či pohádky nejen z naší země,  ale i z celého světa.

A kdo Vás bude na této návštěvě doprovázet?

   Mgr. Michaela Lusková – vychovatelka 1. oddělení (tř. 1.A + část 5.A), vedoucí školní družiny                                                                            Lenka Procházková – vychovatelka 2. oddělení (tř. 1.B + 5.B)                                                                                                                                               Eva Dvořáková – vychovatelka 3. oddělení (3.A + 4.A)                                                                                                                                                           Iveta Musilová – vychovatelka 4. oddělení (2.A + část 5.A)                                                                                                                                                   Mgr. Jelena Zelinková – vychovatelka 5. oddělení (3.B + 4.B)