Školní Boulder pohár 2018

27 června, 2018 12:11 pm

Jen pro objasnění, bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na umělých stěnách, malých skalních blocích nebo nízkých skalách v malé výšce nad zemí. Je teď velmi populární. U začínajících lezců hlavně díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti. K jeho provozování v zásadě není nezbytné nic – stačí ruce a nohy!:-)

Naši žáci se úspěšně zúčastnili kvalifikačních závodů školního poháru pro Jihomoravský kraj a 6 jich dokonce postoupilo do semifinále, které se konalo 18. 6. 2018 na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Lezci měli 1,5 hodiny na to, aby na co nejméně pokusů zdolali co nejvíce tras. Přestože ze sebe naši žáci vydali maximum, finále nám už „uteklo“. Ale 17. místo Marie Komosné mezi dívkami a 20. místo Michala Zeleného z konkurence více než 500 žáků z celé republiky jsou určitě úspěchem. Před našimi nejlepšími žáky skončili zpravidla lezci, kteří se této atraktivní disciplíně profesionálně věnují. Celá akce byla pojata jako sportovní festival škol a nechyběl na ní bohatý doprovodný program pro sportovce i diváky. Všichni jsme se moc bavili a už se těšíme na příští ročník.