Semifinále Zlatého Ámose v Praze

12 března, 2020 2:10 pm

Dne 11. března jsem jela do Prahy na semifinále ankety Zlatý Ámos. Sešlo se nás 15 z celé republiky. Po výhře v krajském kole jsem dostala úkoly pro žáky, které jsem měla v semifinále obhajovat. Do Prahy jsem vezla velké desky, ve kterých byl komiks, fotografie a mé hlášky a učebnice fyziky. Úkoly měly splnit zadaná pravidla, ne každý soutěžící je však dodržel. Jediné, co mne mrzelo, byl způsob hodnocení.

Organizace dne byla výborná.  Z 15 semifinalistů bylo vybráno 6 učitelů, kteří postupují do finále. Tam jsem nepostoupila.

Odpoledne jsme byli přijati prezidentem republiky, s nímž jsme téměř dvě hodiny diskutovali. Bylo to skvělé. Poté jsme byli provedeni reprezentačními prostory Hradu. Při prohlídce jsem se dozvěděla mnoho nových zajímavých informací.

Nejlepší ale stejně bylo regionální kolo, kde jsem slyšela, jak děti o mně mluví.

Mgr. Marie Vaňková

Další informace najdete na idnes.cz zde.