Projekt horolezecké stěny se Sdružením rodičů jde do finále, žádáme o Vaši podporu

16 listopadu, 2017 5:20 pm

Máme málo hlasů, vážili bychom si toho, kdybyste nás podpořili. Hlasujte pro náš projekt. Bude Vás to stát jen chvilku času na kliknutí myší.
Čas je pouze do středy 22. 11. 2017.

Odkaz lze nalézt na: http://damenavas.brno.cz/projekt/?id=645

Video: https://youtu.be/l_m3RBASCdA?list=PLu5KuRQ5iaxi3t6dm9U5MGHyUQayo_EJ5

Ve spolupráci se Sdružením rodičů podala naše škola projekt na zřízení horolezecké stěny. Stěna by byla situována ve vjezdu do školního dvora a doplňovala by nově vzniklé hřiště.

Díky Sdružení rodičů při naší škole, hlavně panu Petru Kubáňovi, se podařilo tento projekt podat v termínu na Magistrát města Brna, kde se uchází o peníze z rozpočtu města Brna. Bez vaší podpory se ovšem projekt neobejde. O projektech hlasují na webu města Brna občané.

Dne 1. 11. 2017 začalo hlavní hlasování – o peníze – čeká všechny projekty, které se lidem líbily. Hlasování tedy běží – zvítězí a budou postaveny projekty s nejvyšším počtem hlasů. Žádáme Vás, rodiče, žáky, příznivce školy, Vaši rodinu, známé, kamarády, bývalé žáky, prostě všechny, kdo nás chtějí podpořit. Dejte nám hlas pro stěnu. Bude v Židenicích první a bude dostupná pro všechny, kdo chtějí zkusit tento sport. 

Kouzlo lana děti vždy bavilo a bavit bude. Na ŠVP Zderaz si to děti užívaly. A co teprve s trenérem nebo instruktorem popolézt výše a proč ne třeba po své škole. Také dospělí, kteří mají rádi aktivní trávení volného času, by si mohli lehce „zalézt“ kousek od svého domu v Židenicích.
Doufáme, že se dostaneme mezi vítězné projekty. Podívejte se, jak jsme to vymysleli a uznejte, že by ani nebylo tak drahé:

Lezení na umělých stěnách zažívá v poslední době velký boom. Hlavním důvodem je všestrannost tohoto sportu. Je to sport pro celou rodinu, včetně dětí. V městské části Židenice žádná horolezecká stěna není, nejbližší jsou v MČ Líšeň nebo Komárov. Navrhuji na fasádě dvorního štítu vybudovat lezeckou stěnu, která by sloužila jak pro vyžití dětí tak široké veřejnosti. Horolezecká stěna by byla velmi dobrým doplňkem a rozšířením nově postaveného multifunkčního hřiště. V provozu by hřišti nijak nepřekážela, protože by byla situována do prostoru vjezdu na školní dvůr, tedy mimo hřiště, s dostatečným odstupem. U hřiště jsou postaveny moderní šatny, toalety a sprchy, horolezci by je mohli používat.

Pod horolezeckou stěnou je třeba instalovat dopadovou plochu (např odklápěcí gumové panely nebo zátěžová gumová zámková dlažba). Žáci školy, zejména malé děti by mohly lézt v bezpečné výšce do maximálně asi dvou metrů. Aby je nelákalo porušit pravidla a lézt do větší výšky, byly by panely z voděodolné překližky s našroubovanými chyty a stupy v určité výšce odklopeny na pantech nahoru a zamčeny a aretovány např. řetízkem. Dospělí horolezci by k pronájmu dostali klíče, panely by si odemkli, překlopili dolů, propojili je se zbývající plochou horolezecké zdi a mohli by lézt. Po ukončení činnosti by panely přiklopili zpět nahoru, stěna a cesty na ní by tedy byly přerušena a vše by bylo nachystáno na další den pro činnost školy a školní družiny.

Stěna štítu budovy, o kterou se jedná, je cihlová, velmi bytelná a je v dobré kondici. Přesto by bylo před montáží panelů vhodné provést testy pevnosti. Pod panely by před jejich montáží musela být opravena fasáda štítu. Údržba horostěny by byla běžná a jednoduchá, kontrolou uchycení prvků panelů ke zdi budovy. Horolezecká stěna by byla venkovní, outdoorová. Stěna by byla využitelná během pracovního týdne, vstup by byl po dobu udržitelnosti projektu (3 roky) bezplatný,


Veřejný přínos projektu: Projekt přispěje ke sportovnímu vyžití všech obyvatel městské části Židenice bez ohledu na věk. Ocení jej dospělí a mládež se zájmem o sport a to ze všech sociálních vrstev. Projekt nabízí vhodné využití volného času a podporuje pozitivní vliv sportu na zdraví.