Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků

8 června, 2016 2:56 pm

Těšíme se na rodiče budoucích prvňáčků. Schůzka s učiteli, vedením školy a vedením školní družiny před vstupem jejich dětí do školy začne 15. června v 16.00 ve třídě 1.A. Tato třída je v přízemí budovy Kamenačky 2 vlevo (budova školy pro první stupeň).
Předpokládaná doba trvání schůzky je hodina až hodina a půl. Proti původním předpokladům tedy začínáme o půl hodiny dříve, právě v 16 hodin.

20160115_153705

Americký spisovatel Robert L. Fulghum vzpomíná na své dětství v útlé, ale krásné knižce „Všechno co jsem potřeboval, jsem se naučil v mateřské školce“.

Jeho motto shrnuto do několika bodů obsahuje lidské moudro, které by podepsal asi každý učitel. Zní právě takto:

VŠECHNO, CO OPRAVDU POTŘEBUJU ZNÁT o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce. Moudrost mě nečekala na vrcholu hory zvané postgraduál, ale na pískovišti v nedělní škole. Tohle jsem se tam naučil:

• O všechno se rozděl.
  • Hraj fér.
  • Nikoho nebij.
  • Vracej věci tam, kde jsi je našel.
  • Uklízej po sobě.
  • Neber si nic, co ti nepatří.
  • Když někomu ublížíš, řekni promiň.
  • Před jídlem si umyj ruce.
  • Splachuj.
  • Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře.
  • Žij vyrovnaně – trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a tancuj a hraj si a pracuj.
  • Každý den odpoledne si zdřímni.
  • Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě.
  • Nepřestávej žasnout. Vzpomeň si na semínko v plastikovém kelímku – kořínky míří dolů a rostlinka stoupá vzhůru a nikdo vlastně neví jak a proč, ale my všichni jsme takoví.
  • Zlaté rybičky, křečci a bílé myšky a dokonce i to semínko v kelímku – všichni umřou. My také.
  • A nikdy nezapomeň na dětské obrázkové knížky a první slovo, které ses naučil – největší slovo ze všech – DÍVEJ SE.