Sázím, sázíš, sázíme

5 března, 2018 8:35 pm

Jelikož se zalévání a celková péče o třídní květiny neprojevilo minulý rok jako naše nejsilnější stránka, paní učitelka na nás vymyslela tak trochu fintu, která by nám měla pomoci jak na kytky už nezapomínat. Každý člen naší třídy má svou vlastní kytku a musí se o ni co nejlépe starat. Protože mít vlastní kytku – to vás nakopne se o ni pořádně postarat. Každý z nás si přinesl květináč a sázeli jsme jako o život. Kytkám jsme ve výtvarné výchově vyrobili slušivé jmenovky. Já jsem svoji kytku pojmenovala  Mickey. I když mám Mickeyho ráda, péči o Mickeyho zase tak v oblibě nemám. Přesto se o něj starám a Mickey roste. I ostatní berou péči o své rostlinné miláčky zodpovědně. Někdy se našim kytičkám, ale dostává až přehnané péče, např. Adélka ji zalévala tak důkladně, až ji zplesnivěla a v květináči naši Lucky se začínají objevovat paranormální jevy. A přiznám se, že i já jsem Mickeyho také párkrát topila. Jak tedy správně pečovat o pokojové květiny? Takže tady jsou moje rady, jak nato:

  1. Zalévejte – křížaly v květináčích nevypadají pěkně
  2. Šetřete vodu – kytky neumí plavat
  3. Neschovávejte do květináčů žádné poklady

Myslím, že se nám ve třídě kytičkám už začíná dařit a za chviličku tu budeme mít prales.

Tereza Šilhavá, 7. A