Šachový turnaj MZŠ Kamenačky a ZŠ Gajdošova

13 prosince, 2018 6:58 pm

Dne 4. prosince v 16.00 se uskutečnil malý šachový turnaj mezi dvěma základními školami MZŠ Kamenačky a ZŠ Gajdošova.

Z šachového kroužku MZŠ Kamenačky, který má 17 členů, se zúčastnili Tomáš Hnízdil, Dominik Pop, Robert Hubený, Adam Vykoukal, David Vykoukal a Lukáš Svozil.

Mikulášský šachový turnaj byl hraný švýcarským systémem na 5 kol s časovým limitem 15 minut na rozmyšlenou na celou partii. Hra vyžadovala maximální soustředění a dobrou rozvahu o strategii vedení hry, času nebylo nazbyt. Naši šachisté dokázali, že umí. Tomáš Hnízdil (1. místo), Dominik Pop (3. místo) i Robert Hubený (5. místo) úspěšně reprezentovali naši školu.
Mladší šachisté, kteří se šachového turnaje účastnili, poprvé sbírali zkušenosti, které uplatní v budoucích soutěžích. Šachové nadšení pro tuto klasickou hru se mezi dětmi rozrůstá a účast v šachovém turnaji, který bude v květnu, je pro děti velkou motivací.
Šachy jsou hrou, která podporuje a rozvíjí myšlení. Podporu a uznání zasluhují tedy všechny děti, které se šachové hře věnují.


Mgr. Alena Kubáčková