První den vodáckého výletu

31 května, 2022 4:46 pm

V pondělí 30.5. se žáci devátého ročníku se svými učiteli vypravili na každoroční vodáckou výpravu. Z Brna časně zrána vyrazili vlakem směr České Budějovice, přes četné vlakové výluky pak dále do Holubova a ke stanici lanovky Kleť. Po vyzvednutí zavazadel, odlehčeni a v plné síle, výletníci nasedli na sedačkovou lanovku, kterou se vyvezli na nejvyšší horu Blanenského lesa, rozhlednu Kleť. Cesta lanovkou byla dlouhá a vedla chladným strašidelným lesem, avšak nahoře všechny čekala odměna ve smyslu krásného slunečného dne. Po vyšlápnutí rozhledny se všem naskytl jedinečný výhled na okolí. Poté přijel pan instruktor s koloběžkami, kterými se nově proškolení mladí řidiči vydali po cyklostezce do kempu Zlatá Koruna. Sjezd se neobešel bez drobných zranění, ale naštěstí nikomu nezmizel úsměv ze tváře. V kempu se deváťáci ubytovali do chatek, patřičně se občerstvili a až do večerky své zbytky sil věnovali kopané a frisbee. 

Rada žáka Patrika: poslouchat instruktory a moc prudce nebrzdit :)