Organizace prvního školního týdne

30 srpna, 2017 1:57 pm

Vážení rodiče, jsme rádi, že po prázdninách přijdete právě na naši školu. Co se bude v prvním týdnu dít, jak budou dětem přibývat hodiny ve škole, kdy půjdou menší žáci do školní družiny a starší domů, se dozvíte z následujícího textu. Těšíme se na Vás, na pohodové vyučování, projekty, hry a soutěže.

Pondělí 4. 9.
8.00 – 8.45 – Zahájení školního roku – dvůr školy – vstup bránou dvora volný pro všechny rodiče, prarodiče a návštěvníky
Slavnostní zahájení školního roku, stužkování prvňáčků na školním dvoře za přítomnosti všech ročníků, uvítání do školy pro všechny žáky všech tříd a jejich doprovod. Následuje přemístění do tříd se svými třídními učiteli, první školní přestávka.
8.55 – 9.40
Jedna hodina povídání o prázdninách, informace o školním roce a program dalších dnů. Potom děti odcházejí domů nebo do školní družiny.

Obědy budou v prvním dnu vydávány od 11.00 do 12.00 ve školní jídelně. Školní družina jde na oběd se svými vychovatelkami.

První školní den se děti nepřezouvají.

Noví prvňáčci a jejich rodiče:
8.00 – 8.45
Slavnostní přivítání do školy, stužkování – přijetí mezi žáky naší školy – školní dvůr.
8.50 – 9.15
Děti a rodiče prvního ročníku se svými učiteli – ve svých třídách (1. A, 1. B) .
9.15 – 9.35
Schůzka rodičů žáků prvního ročníku s vychovatelkami školní družiny – jídelna školy.
9.35 – cca 10.00
Schůzka rodičů žáků prvního ročníku s třídními učiteli ve třídách (1. A, 1. B), děti v té době odcházejí s vychovatelkami školní družiny do tělocvičny. Časy jsou orientační.

Všichni žáci po 2. vyučovací hodině odchází domů nebo do školní družiny.

Úterý 5. 9.
Třídnické práce ve svých třídách.
Výuka končí pro 1. roč. po 2. vyučovací hodině v 9.40.
Výuka končí pro 2. – 9. roč. po 4. vyučovací hodině v 11.40.

Středa 6.9. až pátek 8. 9.
Vyučování dle rozvrhu.
Všichni žáci se v prvním školním týdnu učí dle rozvrhu, ale jen do 5. vyučovací hodiny (do 12.35).
Výuka je bez bez odpoledního vyučování a nultých hodin. (Výuka tedy v prvním týdnu začíná v 8.00 a končí nejpozději ve 12.35.)

Počet hodin pro prvňáčky ve dnech prvního školního týdne:
Pondělí  – 2
Úterý     – 2