Opět po roce jsme se stali vodáky

22 června, 2015 4:33 pm

Ve druhém červnovém týdnu se žáci 9. A vydali opět na vodácký kurz do jižních Čech. Základy již znali z loňska, a tak věděli, co je čeká a co nemine. Letošní kurz však trval o jeden den déle, celkem čtyři dny.

První den jsme po dlouhé cestě z Brna vystoupili v Holubově, odkud nás lanovka dovezla až na Kleť, zde jsme si půjčili koloběžky, a po téměř hodinovém sjezdu dolů, dorazili do kempu ve Zlaté Koruně. Druhý den ráno nás již čekalo pádlování. První úsek měl asi 20 kilometrů, stejně tak jako zbylé dva dny.

Sluníčko se nám zpočátku vyhýbalo, ale poslední den nám vše vynahradilo. Zažili jsme vodní bitvu, sjeli několik jezů a dozvěděli se zase něco více o vodáctví jako takovém. Sjeli jsme celý úsek z Vyššího Brodu až do Boršova.

Výlet se nám všem velmi líbil, deváťáci si ho užili a nezapomněli vykoupat ani svoji třídní učitelku. Velký dík patří skvělému organizátorovi – paní učitelce Vaňkové i panu řediteli Jiřímu Šebelovi, který nás letos doprovázel a večer všechny rozezpívával s kytarou u ohně.

/Mgr. Veronika Habánová