Návštěva Anthroposu očima žáků 4.B

10 března, 2020 9:55 am

Anthropos je muzeum o pravěku. Jsou tam pravěké kostry a lebky. Byl tam i veliký chlupatý mamut. Překvapila mě replika Věstonické Venuše, která je vyrobena z keramiky. Moc se mi líbily pravěké chýše. Byli tam i vycpaní vlci, kteří útočili na pravěké lidi. Ve vitrínách jsme viděli sošky a pěstní klín. Holkám se líbila keramika a ozdoby, co dělaly pravěké ženy. Vidět pračlověka oblečeného v kůži a hodně chlupatého byl zážitek. Bylo to super.     (Adam Chmura)

 V Anthroposu se mi nejvíce líbil mamut. Byl obrovský a krásný. Byl vysoký z 2. patra až do 3. Měl u sebe mamuťátko a člověka. Před ním tam byli tři mamuti a tento je v pořadí čtvrtý. Dva se rozpadli stářím a jednoho při natáčení dokumentu přesvítili a on shořel. Mamutí mládě tam přidali v roce 2006. Mamut v muzeu je o 4 cm větší než byl ve skutečnosti. Mamuti měli srst, protože žili v pravěku a v pravěku byla doba ledová. V Anthroposu je i více krásných věcí než jenom mamuti – např. kostra Lusy. (Vanesa Ferenčáková)

 V Anthroposu se mi líbily sochy a obrazy dávných lidí – Homo atecessor. Také se mi líbil výklad pana průvodce, bylo to zajímavé. Hezké byly pravěké domky ze dřeva, hlíny a kůží. Zajímavé byly také dlouhé kly a zuby mamutů. U každého obrazu či sochy byly tabulky s popisky. Zaujaly mne také pravěké nástroje např. pěstní klín. Také jsem nevěděla, že na světě je tolik sošek Venuší. V Anthroposu se mi líbilo. Po prohlídce jsme šli na hřiště. Byla na nich kostra dinosaura a dinosauří vejce, po kterých jsme lezli.      (Anna Procházková)

 V pátek jsme se třídou 4.B jeli na exkurzi do muzea Anthropos. Bylo tam hřiště s dinosauří kostrou a vejci. Pan průvodce nám v prvním patře ukázal předchůdce lidí. V druhém patře mamuta v životní velikosti, který byl čtvrtý v pořadí. Dva se rozpadli a jeden shořel při natáčení dokumentu. Byl tam i lovec a mamutí mládě. Také tam bylo hodně lebek z období vývoje člověka. Ve třetím patře jsme viděli trojhrob, nástěnné malby a malé Venuše. Nejvíc mě zaujalo povídání o Šamanovi a vlk ve třetím patře. (Samuel Felt)