Naši sedmáci opět úspěšní! 

26 února, 2023 5:05 pm

V pondělí 20.2 se již podesáté konala mezinárodní olympiáda v anglickém jazyce. Jejím organizátorem je základní škola v polském Hnězdně a kromě Kamenaček, které se účastnili počtvrté, se do ní každoročně zapojuje základní škola z rumunského Sibiu a dvě základní školy z ukrajinského Umanu. 

Naši sedmáci úspěšně absolvovali tři online kola, ve kterých si ověřili své znalosti anglického jazyka, ale i rychlost a pohotovost. Z naší školy si nejlépe vedl Albert Macek, který získal 2. místo a Klára Jandová získala 3.místo.  V první desítce se umístilo celkem 6 žáků. Olympiáda se nesla v duchu podpory válkou zmítané Ukrajiny. Během jednotlivých kol mohli žáci chatovat se svými spolusoutěžícími a alespoň na dálku vyjádřit svou podporu vrstevníkům ze země postižené válkou.